Explore Template

Cart empty
Total 0,00 €

My account

Novinka v naší kolekci

Evangelisté, 4 digitální modely

O nás a naše nabídka

 “Originální myšlenka? Jen ta nám stačí k realizaci velkého díla!”
  
Pohled zpět do minulosti
Jmenuji se David Borovička a jsem zakladatelem a provozovatelem subjektu Studio Borovička (borovicka.eu) a 2Dto3D Studio (2dto3dstudio.com). Vystudoval jsem střední průmyslovou školu (SPUŠ, 1998 - 2002) v Hodoníně, zaměření pozemní stavitelství a po studiích jsem pracoval 2 roky v oboru jako projektant. Vždy mě přitahovala praxe s maximálním podílem kreativity, proto jsem se rozhodl zkusit své štěstí také jako 2D grafik (tvorba reklamních a propagačních letáků, katalogů, inzerátů a jiných 2D materiálů včetně designů obalů k výrobkům všeho druhu). Studia v oboru 3D grafiky a následně pak v oblasti CAD/CAM systémů jsem započal v roce 2006. V tom stejném roce jsme zakoupili náš první CNC stroj, provázanost kreativní tvůrčí činnosti a moderních CNC systému tak dala vzniknout celku, o jehož nabídce se zde dozvíte více.

 

  

Víte, že...?
Vznik našeho studia se datuje rokem 2008. Právě toho roku jsme byli vůbec první firmou v ČR nabízející zakázkový servis zaměřený na tvorbu umělecky orientovaných digitálních modelů se specializací na CNC obrábění.
 
 
2 hlavní složky naší nabídky:
1) Tvorba kreativních kreslených návrhů a CNC digitálních modelů
2) Výroba a realizace díla (řezbářské práce, výroba s využitím CNC strojů, a jiné...)
  
1) Tvorba kreativních kreslených návrhů a CNC digitálních modelů
První složkou našeho servisu je kreslená tvorba a digitální modelování. Jedná se vesměs o digitální zpracování různých motivů, sloužící jako předloha, příprava či základ fyzické výroby. Jako příklady jmenujme tvorbu ilustrací, náčrtky, portréty a dále pak reliéfní a plně 3D digitální modely vhodné pro CNC obrábění, rapid prototyping a pro podobně zaměřenou fyzickou produkci. Digitální modely, stejně jako ilustrace a jiné kreslené návrhy, u nás vznikají ručně, skutečný podíl kreativity zde tedy tvoří umělecký talent grafika. K modelování v 3D prostředí používáme LCD tablety (elektronické kreslení) v kombinaci s 3D modelovacím software, můžeme tedy říci, že se v žádném případě nejedná o automatickou tvorbu řízenou počítačem. Vše vzniká rukou výtvarníka, ať už kresby či digitální modely, vše je ručně kresleno/modelováno v digitálním prostředí.
 
Zmíněné CNC modely vytváříme jak pro využití s ohledem na vlastní projekty, tak jako podporu pro naše zákazníky působící v CNC výrobním prostředí. Hlavní výhodou této nabídky je fakt, že při spolupráci s námi neplatíte závratné částky za pronájem či využití 3D skenerů. Digitální modely můžete dostat i levněji a dokonce k tomu nepotřebujete fyzickou předlohu, u nás totiž pracujeme přímo z obrázků, fotek či nákresů. Není pro Vás tedy nic jednoduššího, než-li nám zaslat libovolné 2D podklady. Z těchto podkladových materiálů tvoříme digitální reliéfní nebo plné 3D modely speciálně navržené pro CNC obrábění. S takovým digitálním modelem neexistují limity, stačí jednoduchá předvýrobní konfigurace, tvorba G-kódu a výroba může běžet v masovém měřítku, již ve Vašich vlastních výrobních podmínkách!
 
 
2) Výroba a realizace díla
Druhá složka nabídky je zaměřena na fyzickou výrobu a prodej umělecky zaměřených produktů dekorativního charakteru. Jsme výrobci, všechny produkty, které na tomto webu prezentujeme jsou naše práce, náš design a naše vlastní výroba. Podstatou vývoje našich produktů a hlavní tažnou silou naší nabídky je originální postup, který jsme si sami vyvinuli a který již mnoho let využíváme. Jedná se ve zkratce o netradiční kombinaci na první pohled neslučitelných oborů: tradiční rukodělné práce a digitálního 2D/3D umění popsaného v první bodě tohoto článku. Mezi hlavní náplň výrobního procesu tedy patří tradiční řezbářské, grafické a kreslířské práce ruku v ruce s využitím nejmodernější CNC techniky a software.
 
Příklady kreativních kreslených návrhů a digitálních dat:
      - 2D kresby, náčrtky, ilustrace, portréty a jiné návrhy
      - 2.5D a 3D grafika (digitální modely) vhodná pro CNC obrábění, 3D tisk a podobné produkční procesy
      - Unikátní konverze dat (převody digitálních formátů)
      - Tutoriály (návody) na zakázku
 
Příklad fyzické výroby, kterou běžně nabízíme:
   - Reliéfní a bas-reliéfní výrobky, plakety, cedule, řezby, dřevořezby
   - Sochy, sošky a figurky
   - Portréty ve formě reliéfů a byst
   - Ornamentální a jiné doplňky pro nábytkářské firmy
   - Reklamní 3D tabule, erby a znaky
   - Podložky pod myslivecké a jiné trofeje
   - Pažby všeho duhu a to včetně ornamentálních motivů
   - Výroba gravírováním
 

Najdete nás na sociálních sítích!

              

Stručně o nás

Vznik studia je datován rokem 2008. Právě toho roku jsme byli vůbec prvním subjektem v ČR nabízející zakázkový servis zaměřený na tvorbu uměleckých digitálních modelů se specializací na CNC obrábění! Tvoříme z 2D podkladů jako jsou fotky, obrázky či nákresy. Disponujeme také CNC technikou, zajišťujeme výrobu uměleckých, dekorativně zaměřených zakázkových produktů.

Kontaktujte nás

Digitální modely a fyzická CNC výroba na zakázku. Máte-li námět na spolupráci nebo dotazy k naší nabídce, prosím kontaktujte nás.

David Borovička
E-Mail: david (zavináč) borovicka.eu
Skype: davidborovicka
Tel.: +420 724 649 498
WhatsApp: +420 724 649 498

Autorské právo

Veškerá digitální data prezentovaná na tomto webu (včetně textové náplně, fotografií, apod.) jsou autorským dílem ve smyslu autorského zákona. Nositelem autorských práv k výše uvedenému je subjekt Studio Borovička, případně subjekty, které figurují jako oficiální obchodní společník našeho studia, s jejichž svolením dané data publikujeme (fotobanka, zákazníci, apod.) Publikování nebo další šíření obsahu tohoto webu není dovoleno bez písemného souhlasu autorů.